Studia podyplomowe w Warszawie – jaką uczelnię wybrać?
Oferta studiów podyplomowych na uczelniach zarówno publicznych, jak i prywatnych nieustannie rośnie. Popularne podyplomówki znajdziemy w Warszawie praktycznie w każdej szkole wyższej. Nic w tym dziwnego – to dobry sposób na podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych możliwości zawodowych czy dokształcanie.
Studia podyplomowe najczęściej są pewnego rodzaju kontynuacja i dopełnieniem kierunków na studiach jednolitych magisterskich. Na każdym wydziale ich oferta jest dopasowana do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Studia podyplomowe w Warszawie trwają najczęściej dwa lub cztery semestry, pozwalają więc w krótkim czasie podwyższyć kwalifikacje.
Aby dostać się na podyplomówkę, trzeba mieć ukończony co najmniej pierwszy stopień studiów, a więc mieć tytuł licencjata lub inżyniera. Najczęściej tego typu studia prowadzone są w systemie zaocznym, zjazdy odbywają się w weekendy. Można więc bez problemu połączyć dodatkowe studiowanie z obowiązkami zawodowymi.
1. Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska ma w swojej ofercie szeroki wybór studiów podyplomowych, przeznaczonych zarówno dla absolwentów uczelni, jak i dla osób, które studiowały w innych szkołach. Do wyboru jest 88 kierunków studiów podyplomowych na różnych wydziałach. Najwięcej, bo kilkanaście kierunków znajduje się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydziale Elektronicznym oraz na Wydziale Zarządzania. Aby dostać się na studia, trzeba przejść standardową rekrutację elektroniczną, podobną do rekrutacji na studia I i II stopnia.
Na Politechnice Warszawskiej studia podyplomowe są mocno specjalistyczne i przeznaczone dla profesjonalistów z różnych branż, którzy dodatkowo chcą podnieść kwalifikacje. Najczęściej na studia o konkretnej tematyce są przyjmowane osoby, które poprzednie etapy kształcenia ukończyły na tych samych lub zbliżonych tematycznie wydziałach. Wybór studiów podyplomowych jest naprawdę ogromny, dlatego warto decydować się na takie kierunki, które faktycznie przydadzą się nam w późniejszej pracy zawodowej.
Adres: Plac Politechniki 1, 00-661 Warszawa
2. Uniwersytet Warszawski
Studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim wpisują się w ideę kształcenia przez całe życie. Kierunki podyplomówek na UW nieustannie ewoluują – jedne są wygaszane, a w ich miejsce pojawiają się nowe, dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy. Kandydaci na studia podyplomowe mogą obecnie wybierać spośród oferty aż 130 kierunków realizowanych na poszczególnych wydziałach. Studia podnoszą kwalifikacje i podnoszą możliwości zawodowe.
Poza podyplomówkami dostępnymi na poszczególnych wydziałach jest również możliwość kształcenia w ramach studiów MBA. Oferta studiów jest spora, każdy z pewnością odnajdzie kierunek, który będzie idealnie odpowiadał jego zapotrzebowaniom. Aby dostać się na studia, należy przejść standardową rekrutację w systemie elektronicznym. Najczęściej na studia podyplomowe na konkretnym kierunku przyjmowane są osoby, które mają już tytuł licencjata czy inżyniera na tym samym wydziale lub na wydziale o zbliżonej tematyce kształcenia.
Adres: Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa
3. Szkoła Główna Handlowa
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to jedna z najbardziej renomowanych uczelni w całej Polsce. Chętnie wybierają ją zarówno maturzyści, jak i osoby, które już ukończyły studia wyższe. W ofercie SGH jest ponad 150 programów studiów podyplomowych, przeznaczonych dla osób, które już rozpoczęły swoją karierę zawodową. Studia najczęściej trwają dwa semestry, czyli dziesięć miesięcy. Kształcenie jest bardzo skoncentrowane, skupione przede wszystkim na dostarczeniu w krótkim czasie jak najwięcej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.
Zainteresowanie studiami podyplomowymi w Szkole Głównej Handlowej jest tak duże, że rekrutacja jest prowadzona dwa razy do roku. Wśród oferty studiów podyplomowych na SGH warto wybierać kierunki, które są pokrewne do wyuczonych, ale za to umożliwiają pogłębienie wiedzy lub zdobycie konkretnej specjalizacji. Dzięki temu ukończenie podyplomówki od razu poprawi możliwości zawodowe. Studia odbywają się w systemie zaocznym, można więc je bez problemu połączyć z rozwijaniem kariery zawodowej.
Adres: al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa
4. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to uczelnia, która skupia przede wszystkim kierunki humanistyczne i dziedziny pokrewne. Po ukończeniu studiów I lub II stopnia studenci mają możliwość dalszego podnoszenia wiedzy i kwalifikacji na studiach podyplomowych. UKSW oferuje 48 kierunków studiów podyplomowych na 11 wydziałach. Studia dopasowane są do aktualnej sytuacji na rynku pracy i często konsultowane z największymi pracodawcami na rynku.
Studenci mogą podnosić swoje kwalifikacje łącząc studia z pracą zawodową – studia odbywają się w systemie zaocznym, a zjazdy są najczęściej w weekendy. Wybierając konkretny kierunek na studiach podyplomowych dobrze jest mieć na względzie swoje plany zawodowe oraz perspektywy dalszego rozwoju. Warto bowiem decydować się na taki kierunek, który da realne, nowe kwalifikacje, a ukończenie studiów poszerzy możliwości zawodowe.
Adres: ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
Oferta Studiów Dyplomowych w Warszawie
Jeśli nie ukończyłeś jeszcze studiów I stopnia, warto zapoznać się z ofertą szkół wyższych ze stolicy. Listę 87 warszawskich placówek znajdziesz pod linkiem - studia dyplomowe Warszawa.
Nie zdecydowałeś się jeszcze jaki kierunek chcesz studiować? Poniżej przedstawiamy 5 materiałów wideo, z których dowiesz się więcej na temat kilku programów studiów podyplomowych w Warszawie.
1. Public relations - Szkoła Główna Handlowa.
Czas trwania: II semestry
Cena: 3500 zł/semestr
2. Coaching - Szkoła Główna Handlowa.
Czas trwania: II semestry
Cena: 4250 zł/semestr
3. Grafika Komputerowa - Politechnika Warszawska.
Czas trwania: II semestry
Cena: 3700 zł/semestr
4. Muzyka w mediach - Collegium Civitas.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2650 zł/semestr
5. Neuromanagement - Collegium Civitas.
Czas trwania: II semestry
Cena: 3070 zł/semestr